1932: A 3M hosszú és rövidtávú rokkantsági ellátást, nyugdíjat és munkanélküliségi biztosítást kínál alkalmazottainak.
1949: Bevezetjük az első 3M részvényvásárlási rendszert dolgozóink számára.
1951: Létrejön a 3M Biztonságtechnikai részleg.
1953: Létrejön a 3M Foundation, amely az első vállalati jótékonysági szervezetek egyike Amerikában.
1961: Létrejön a 3M Víz- és szennyvízmérnökségi osztálya.
1963: Létrejön a 3M Carlton Society a kiemelkedő műszaki teljesítményt nyújtó alkalmazottak díjazására.
1964: Az első hivatalos ipari higiéniai és egészségfizikai képesítéssel rendelkező alkalmazott csatlakozik a 3M Gyógyászati osztályához.
1970: Megkezdődik a termékek környezetvédelmi értékelése. Létrejön a Környezetmérnökségi és Szennyezéskezelési (EE&PC) szervezet. Az ipari higiéniai és egészségfizikai szolgáltatásaink immár a 3M Amerikán kívüli részlegeiben is elérhetőek.
1971: Elindul a 3M dolgozók és nyugdíjazott alkalmazottak számára létrehozott jótékonysági programja.
1973: Mikrobuszokat bocsátunk az alkalmazottak rendelkezésére a munkába járás elősegítésére. Megalakul az Energiakezelési osztály.
1974: A 3M az elsők között hozza létre alkalmazottakat segítő programját, amely cégen belül nyújt személyre szóló továbbképzési és tanácsadási szolgáltatásokat 3M dolgozóinak és családjaiknak.
1975: A 3M igazgatótanácsa elfogadja a 3M Környezetvédelmi irányelveit. Elindul a „Pollution Prevention Pays (3P)” program. Az első év eredményei: 19 projekt eredményeképpen 73.000 tonnával kevesebb légszennyező anyag, és 2.800 tonnával kevesebb szennyező iszap került kibocsátásra.
1977: A 3M az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökséggel együtt (U.S. Environmental Protection Agency) négy, a szennyezésmegelőzéssel kapcsolatos konferenciát szponzorál.
1980: Bevezetésre kerülnek a 3M Biztonsági és egészségügyi irányelvei.
1981: Elindul a Környezetvédelmi audit program.
1984: A Globális Környezetvédelmi Központ (World Environment Center) környezetvédelmi eredményeiért a 3M-nek ítéli az első éves Aranymedált (First Annual Gold Medal for International Corporate Environmental Achievements). A 3M az első cég, amely alkalmazottai beteg gyermekei számára egészségügyi ellátási szolgáltatást biztosít. Ugyanebben az évben a 3M először végzi el a később kétévente ismételt 3M Közvéleménykutatást (3M Poll) amerikai alkalmazottai körében, illetve az Általános Közvéleménykutatást (Standard Opinion Survey) globálisan, hogy tájékozódjon dolgozói véleményéről. Létrejön a 3M CARES (Community Action Retired Employee Services), amely egy nyugdíjazott alkalmazottaknak szóló önkéntességi program, hogy a 3M zászlaja alatt összehozza az önkénteskedni kívánó nyugdíjasokat és azokat, akiknek segítségre van szükségük.
1986: Megalapítjuk a 3M Közösségi Önkéntes díját (Community Volunteer Award).
1987: Létrejön a 3M Cégbiztonsági, Egészségügyi és Környezetvédelmi Bizottsága (Corporate Safety, Health and Environmental Committee). Elindul a 3M Légszennyezettség-csökkentési programja (Air Emission Reduction Program).
1988: A 3M elfogadja az ózonréteget károsító vegyszerek fokozatos kivonását célzó irányelveket.
1989: A 3M meghatározza és nyilvánosan bejelenti a cég 2000. éves környezetvédelmi céljait. Bevezetésre kerülnek a 3M Munkavállalói biztonsági, egészségügyi és környezetvédelmi irányelvei. A 3M megkapja a National Wildlife Federation díját környezetvédelmi eredményeiért (Environmental Achievement Award).
1990: Bevezetjük az újrahasznosított papírból készült Post-it® jegyzettömböket. Elfogadásra kerül a 3M 16 pontból álló biztonsági programja.
1991: A 3M megkapja az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökség (U.S. Environmental Protection Agency) díját az ózonpajzs védelméért (Stratospheric Ozone Protection Award).
1993: A 3M eléri azt a célját, hogy világszerte 70%-al csökkentse a légszennyező anyagok kibocsátását, és megkapja az Amerikai Hal- és Vadvédelmi Szövetség cégeknek adományozott vadvédelmi díját (Corporate Wildlife Award).
1994: A 3M megkapja az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökség (U.S. Environmental Protection Agency) díját (Achievement Award) a 33/50 önkéntes légszennyezőanyag-kibocsátás csökkentő programban (33/50 Voluntary Air Emission Reduction Program) való sikeres részvételért.
1995: A 3M bemutatja az első CFC-mentes inhalátorát asztma kezelésére. A 3M útnak indítja legújabb programját, amelynek célja, hogy a munkahelyi sérüléseket és betegségeket 4 év alatt 50%-kal csökkentse. A 3M megkapja a Nemzeti Technológiai Díjat (National Medal of Technology Award), amely a legmagasabb rangú olyan elismerés az Egyesült Államokban, amely műszaki eredményekért adható.
1996: Clinton elnök fenntarthatósági tanácsa (Council on Sustainable Development) a 3M 3P programjának adományozza a fenntartható fejlődésért adható elnöki díjat (President's Sustainable Development Award). Hivatalos formát ölt a 3M Környezetvédelmi Rendszere (Environmental Management System). Kifejlesztjük a 3M Globális biztonsági és egészségügyi tervét (Global Safety and Health Plan).
1997: A 3M megalkotja az Életciklus-kezelési rendszert (Life Cycle Management System), amelynek célja annak biztosítása, hogy az új termékek fejlesztésénél figyelembe vegyék a környezetvédelmi, egészségügyi és biztonsági megfontolásokat. A 3M kutatói a CFC gázok helyett használható 3M hidrofluroéterek kifejlesztéséért (HFE) megkapják az Amerikai Vegyészeti Társaság (American Chemical Society) „A kémia hősei” díját (Heroes of Chemistry Award). 3M elindítja a „Lifescapes” programot, amely elősegíti az alkalmazottak egészségének, biztonságának és jóllétének védelmét mind a munkahelyen, mind otthon.
1998: A 3M kitűzi azt az egészségügyi és biztonsági célt, hogy 3 éven át évente 25%-al csökkenti a munkahelyi sérülések és betegségek számát.
1999: A német Hamburger Umweltinstitut környezetvédelmi teljesítményi listáján, amely a világ 50 legnagyobb vegyipari cégét tartalmazza, a 3M elnyeri a második helyet.
2000: Létrejön a 3M GIVES (Grants Initiated by Volunteer Service) önkéntességi és támogatási szolgálat.
2001: Meghatároztuk a 2005-ös környezetvédelmi célokat. A „3M Contributions” program környezetvédelmi vonatkozásokkal bővül. A 3M megkapja a National Points of Light alapítvány díját a közösségeknek nyújtott szolgálataiért (Award for Excellence in Corporate Community Service).
2002: A 3M a Dow Jones Fenntarthatósági Index listáján az első az ipari áruk és szolgáltatások kategóriában (Industrial Goods and Services). A 3M bekerül az FTSE Társadalmilag Felelős Befektetések Indexbe (Socially Responsible Investment Index). A 3M megkapja a "Vision for America" díjat a Keep America Beautiful-tól.
2003: A 3M megkapja az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökség „Tiszta levegő” díját a szabályzási, illetve irányelveket érintő innovációk kategóriában.
2004: A 3M megkapja az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökség és az Amerikai Energiaügyi Minisztérium 2004-es” ENERGY STAR®”” díját az energiamenedzsementben betöltött vezető szerepéért.
2005: A 3M megkapja az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökség Klímavédelmi díját (Climate Protection Award). A 3M befejezi a 2000-2005-ös Vállalati Környezetvédelmi Célok programját, túlteljesítve valamennyi kitűzött célt, és bejelenti a következő, 2005-2010 időszakra érvényes Vállalati Környezetvédelmi Célok programot. A 3M megkapja a 2005 Legértékesebb Szennyezésmegelőzésért díjat (MVP2 Award) a Nemzeti Szennyezésmegelőzési Kerekasztaltól. Az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökség a 3M-nek ítéli a Nemzeti Környezetvédelmi „Performance Track Outreach” díjat, amelyet kiemelkedő környezetvédelmi teljesítményért adnak, és amelyet a díj történetében először nyert el vállalat.
2008: Létrejön a 3M Megújúló Energiaforrások divíziója. A 3M új Stratégiai fenntarthatósági alapelveket (Strategic Sustainability Principles) fektet le.
2010: 2010 őszén a 3M az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökséggel (EPA) és a Minnesotai Szennyezéskezelési Ügynökséggel (MPCA) együttműködve elviszi az EPA „ENERGY STAR” kiállítását a minnesotai állami expora (Minnesota State Fair). Tekintse meg videónkat.
2011: A 3M lefekteti 2015-ös fenntarthatósági céljait (2015 Sustainability Goals). Elismerésként az energiamenedzsmentben nyújtott folyamatosan javuló teljesítményéért, a 3M immár nyolcadik egymást követő évben kapja meg az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökség és az amerikai Energiaügyi Minisztéruim „Folyamatos kiváló teljesítmény az energiamenedzsmentben” (Sustained Excellence Award for Energy Management) elnevezésű díját.
2013: A 3M dolgozói több mint 250.000 órányi önkéntes munkát végeztek, és a 3M több mint 61,6 millió dollárnyi készpénzt és terméket adományozott világszerte.
2014: A 3M csatlakozott az ENSZ Globális Megállapodáshoz (UNGC). Világszerte végzett energiamegtakarítási törekvéseiért a 3M ismét elnyerte az Amerikai Környezetvédelmi Ügynökség „ENERGY STAR®” díját. Ez volt a 10. egymást követő év, hogy a 3M megkapta a díjat, ezzel első az iparágban.